Fair Trade módní oblečení z Nepálu. Vše pro milovníky jedinečné a originální orientální módy plné kreativity, kterou budete milovat

Detoxikace organismu koupelí z Himalájské soli

Detoxikace organismu koupelí z Himalájské soli

Mnozí z nás si rádi přidávají sůl do koupele. Sůl obyčejnou koupel ozvláštní, připomene nám letní dovolenou u moře a tělo krásně uvolní. Slaná koupel má na rozdíl od běžné, která odvádí z pokožky její vlhkost a vláčnost, má opačný účinek a tím pádem sůl na sebe vodu váže a uzamyká ji na povrchu kůže. Díky tomu to vaše pokožka nebude po koupeli suchá a je doporučována i jedincům se suchou a citlivou pokožkou.

Třiceti minutová koupel v himalájské soli (na 100 litrů/ 3 lžíce až 1 Kg soli) odpovídá 3 dennímu očistnému půstu, kdy tělo detoxikujeme a zbavujeme škodlivin. Při tomto osmózovém efektu se v těle uvolní škodlivé látky a minerály v soli obsažené se skrz kůži dostávají do organizmu. Tato koupel snižuje překyselení těla a pokožka dostává přirozenou hodnotu pH. Pro citlivou pokožku je vhodnější začít menší koncentrací solného roztoku, čili 3 lžíce a postupně zvyšovat dle reakce organizmu.

Výzkumy ukázali, že tato koupel má největší účinky, pokud si ji připravíme při jednom z měsíčních cyklů, a to - při novu či úplňku. V tuto dobu dosahuje lidský organizmus vrcholu při samoléčebných procesech a i detoxikace těla má mnohonásobně vyšší účinek.

Při koupeli v Himalájské soli nepoužívejme pěnu do koupele, mýdla a ani šampóny. Teplota vody by měla být 37°C. Při takovéto teplotě tělo nemusí vydávat energii na vyrovnávání teplot. Zajímavostí je, že teplota během koupele zůstává skoro stejná, neboť struktura solankového roztoku je silná natolik, že se molekuly pohybují jen v určitém rytmu. Idelální doba koupele je cca. 30 minut. Po koupeli neoplachujeme sůl z pokožky, ale pouze jemně osušíme a nejméně půl hodiny relaxujeme v teple. 

Úplněk v roce 2014: 16. leden; 15. únor; 16. březen; 15. duben; 14. květen; 13. červen; 12. červenec; 10. srpen; 9. září; 8. říjen; 6. listopad; 6. prosinec

Nov v roce 2014: 1. leden; 30. leden; 1. březen; 30. březen; 29. duben; 28. květen; 27. červen; 26. červenec; 25. srpen; 24. září, 23. říjen; 22. listopad; 22. prosinec


Návod na přípravu koupele z himalájské bylinné soli:

Deset polévkových lžic soli s bylinkou nejprve nasypeme do mísy a zalijeme vroucí vodou, promícháme a necháme vylouhovat 10 min. Napustíme vodu do vany okolo 37°C a přilijem vylouhovanou koupelovou směs. Délka koupele je okolo 20 min. Pro lidi s lupenkou a nebo jinými kožními či zdravotními obtížemi je lepší menší koncentrace - cca 2 až 3 polévkové lžíce. Při každodenní koupeli cca 4 až 5 polévkových lžíc. Více očistné účinky koupele získáme tzv. osmózovým efektem. K tomu je zapotřebí vyšší koncentrace solného roztoku, tj. na 1 vanu (100 – 120l) cca 1 kg soli. Při osmóze tělo uvolňuje škodlivé látky do koupele a současně kůží vstřebává minerální látky ze solanky. Tento proces podporuje odkyselení těla. 

Košík je prázdný.
zboží v e-shopu: 529 e-shop systém banan.cz