Fair Trade módní oblečení z Nepálu. Vše pro milovníky jedinečné a originální orientální módy plné kreativity, kterou budete milovat

Recepty pro grilování na himalájské solné desce


Grilovaný krevetový špíz na rozmarýnové větvičce

(Tento recept je vhodný jak na gril, tak na plyn. sporák)  

Potřebujeme:

-Himalájskou solnou desku Chamlang nebo Langtang

- 1kg oloupaných krevet střední velikosti

- olivový olej  

- 5 stroužků nadrobno nasekaného česneku

- několik větviček rozmarýnu  

Postup:

Na mírném žáru(ohni) dáme pomalu nahřát desku Chamlang. Po cca 10 minutách můžeme dát již desku blízko ohně a nahříváme dalších cca 5 minut. Mezitím smícháme cca 1,5dcl olivového oleje s jemně nasekáným česnekem, vložíme do marinády krevety a pořádně promícháme. Větvičky rozmarýnu zbavíme do poloviny lístků (větvičky nám poslouží jako špejle), a otrhané lístky nasekáme na jemno, přidáme ke krevetám a opět promícháme. Na rozmarýnové větvičky napíchneme 2-3 krevety a takto připravené špízy poklademe na rozpálenou solnou desku. Grilujeme z každé strany maximálně 2 minuty. Dozlatova ogrilované krevetové špízy můžeme podávat s pečivem či s předem připraveným těstovinovým salátem.    

 


 

Kuřecí steak Chamlang

(Tento recept je vhodný jak na gril, tak na plyn. sporák)  

Potřebujeme:

- Himalájskou solnou desku Chamlang nebo Langtang

- 4 ks kuřecích prsou

- 1dcl olivového oleje

- pepř

- 2 lžíce jemně nasekaného koriandru

- 1 lžíce nastrouhaného česneku  

Postup:

Na mírném žáru(ohni) dáme pomalu nahřát desku Chamlang. Po cca 10 minutách můžeme dát již desku blízko ohně a nahříváme dalších cca 5 minut. Ne se nám deska rozpálí na optimální teplotu, tak smícháme olivový olej s česnekem a koriandrem. Kuřecí prsa opepříme, vložíme do připravené marinády a necháme chvilku odpočinout. Takto připravené steaky poklademe na rozpálenou desku a grilujeme z každé strany cca 3-4 minuty. Steak je hotový, když na něm vidíme krásně dozlatova upečenou kůrku.   Upozornění: Steaky se musí pokládat na rozpálenou desku, jinak nebudeme maso grilovat, ale dusit.


Přejeme Vám dobrou chuť... 

 

Vaříme s láskou a himalájskou solí

Himalife.cz  

Košík je prázdný.
zboží v e-shopu: 529 e-shop systém banan.cz