Sněrovací baleríny Akita - tmavě hnědé

Kód: AKIT5/36 AKIT5/37 AKIT5/42 Zvolte variantu
1 850 Kč
Skladem Vyprodáno Vyprodáno Zvolte variantu
Varianta
Můžeme doručit do:
1.2.2023 - - Zvolte variantu
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sněrovací baleríny Akita

100% vyrobeno v Nepálu 100% Originalita 100% Fair Trade

Rádi bychom vám představili první férové a eco friendly botičky vyráběné v Nepálu.

Nápad tvořit přírodní a ekologické boty se zrodil v myšlenkách úžasné Nepálky jménem Mingma. Jejím snem bylo využívat na výrobu přírodní zdroje v Nepálu, zachovat tradiční nepálské designy a vzory a hlavně dát lidem ve svém okolí dobře placenou práci. Chtěla, aby mladí lidé neopouštěli od tradičních nepálských hodnot a aby našli cestu zpět k přírodě. Proto musela dát botkám Akita moderní nádech. K výrobě prvních kusů používala výhradně tkané přírodní himalájské konopí, himalájskou tkanou kopřivu a jako podrážka boty posloužil recyklovaný plast a guma z ulic Káthmandu. Migma také kladla velký důraz na ekologii a nízkou uhlíkovou stopu. Nepál má obrovský problém s elektřinou a palivem, proto se rozhodla každý jeden pár bot vyrábět ručně. Tímto způsobem se stala naprosto nezávislou na elektřině, naftě, benzínu a také odpadlo řešení jakékoliv oprav šicích strojů. Všechny objednávky po Káthmandu a okolí se rozvážejí na kolech - tudíž dávají práci například i řidičům Riksh.

Migma začala postupně zaměstnávat šikovné, zručné ševce a švadlenky s nápadem pro tradiční nepálské vzory. K dnešnímu dni tyto úžasné eco friendly botky vyrábí 12 párů šikovných nepálských ručiček a my se snažíme Mingmě její dílničku podpořit a pomoci v jejím rozvoji a rádi bychom dali práci ještě více Nepálcům.

Boty jsou vyrobené výhradně z přírodních tkanin z Himalájí, k podrážce je použit recyklovaný plast a guma, je kladen nejvyšší důraz na přírodu, kulturní nepálské tradice a hlavně na Fair Trade. Můžete si být jisti, že váš pár Akita bot nevyrobili děti a že ševci i švadlenky jsou náležitě finančně ohodnoceni za svou práci a pracují v příjemném a čistém prostředí. Jeden pár bot dá práci tkadlecům na nepálském venkově, ševcům v Káthmandu, návrhářkám vzorů a barev, baličům, rozvažečům a řidičům Riksh, atd... Jedním slovem kupujete kvalitní ručně vyrobenou obuv, která je nejen překrásná, ale také vás zahřeje u srdce svým pozitivním duchem.

A o tom celá myšlenka Mingmy a bot Akita je.

Rozměry bot:

Velikost: 35 - délka 220 mm (mondo point)

Velikost: 36 - délka 225 mm (mondo point)

Velikost: 37 - délka 230 mm (mondo point)

Velikost: 38 - délka 235 mm (mondo point)

Velikost: 39- délka 245 mm (mondo point)

Velikost: 40 - délka 250 mm (mondo point)

Velikost: 41 - délka 255 mm (mondo point)

Velikost: 42 - délka 260 mm (mondo point)

Mondo point je nejdelší rozměr chodidla v jednotkách milimetrů. Doporučujeme obkreslit si chodidlo na papír, změřit jeho délku v milimetrech a následně určit odpovídající velikost bot dle dostupnosti.

Materiál: konopí a himalájská kopřiva

Šité je vše Fair Trade a hlavně s láskou a originálním nápadem v Nepálu.

***Každý kus je originál, proto rozmístění vzorů může být jiné než na obrázku ***