Dvojité dordže s pěti paprsky

Kód: DD13
840 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
28.6.2022
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dvojité dordže s pěti paprsky

100% ruční práce 100% originalita 100% Fair Trade

Dordže v doslovném překladu „pán kamene" je nejrozšířenějším a nejznámějším energetickým zářičem východu.Původně pochází z Indie, odkud se šířilo spolu s buddhismem do dalších zemí. V oblasti Himaláje jsou obyvatelé přesvědčeni o obrovské léčivé síle dordže a jeho velké moci. Je znakem všeobjímajícího soucitu, který je tou nejmocnější silou vesmíru.

Na energetické úrovni představuje dordže jangovou energii. Zobrazuje všechny věci v jasném světle a odkrývá skutečnou podstatu stvoření. Právě tyto schopnosti z něj činí ideální nástroj pro meditaci a zvyšování koncentraceDordže lze použít pro hluboké léčení. Odstraňuje bolesti a všechny negativní energie. Výborně účinkuje při odstraňování pocitů méněcennosti a stavů vyčerpání. Pomáhá zvyšovat sebedůvěru a odvahu.

Dordže můžou být pětiparsková, šestipaprsková a devítipaprsková. Ve středu dordže se nachází dvě polokoule s osmi lotosovými lístky, představující osm bódhisattvů, mezi nimiž je samotný střed dordže (tzv. diamant), kde vše končí a začíná. Obě poloviny dordže jsou ke středu zrcadlové. Zkřížené dordže je tvořeno dvěmi dordžemi zkříženými (propojenými) ve svém středu. Síla dordže je tak znásobena v oblasti ochrany a schopnosti udržovat rovnováhu v mysli lidí i energií kolem sebe.

 

Práce s dordže:

  1. Dordže se drží za středovou kuličku (diamant) nejčastěji v pravé ruce. Pro harmonizaci energií v těle protáčíme dordže tam a zpět (doprava a doleva) mezi jednotlivými prsty. Na celkové zklidnění či při nespavosti protáčíme dordže i v levé ruce. 
  2. Další známou technikou k dosažení harmonie je tření hran jednotlivých paprsků dordže a postupné otáčení dordževe směru hodinových ručiček. Následně ho otočíme a stejný postup opakujeme i na druhé straně dordže. Toto cvičení je vhodné pro pochopení náročných životních situací, napomáhá duševnímu vývoji.
  3. Při meditaci propojíme své ruce s energií dordže.
  4. Bolest a negativní energie lze odebrat z postiženého místa otáčením dordže doprava. Bolest se indikuje ve středové kuličce a druhým koncem odchází ven (nemělo by se proto tímto „vypouštěcím" koncem na nikoho mířit). Při ozdravování a osvětlování bolavého místa postupujeme opačně.
  5. Akutní nevolnost a bolest břicha lze zahnat okamžitým přiložením dordže na solar plexus. Dordže se nejdříve přiloží horizontálně a po krátkém působení vertikálně. Celá procedura by měla proběhnout ve stoje. (Nedoporučuje se pro těhotné ženy).
  6. V domácnosti je používáno podobně jako podkova, aby chránilo pohodu a poklidnou atmosféru domova.
  7. Dordže, nošeno v podobě amuletu, podporuje vnitřní jistotu a stabilitu, zvyšuje sebedůvěru a posiluje odvahu, pomáhá překonávat strach.

Čistění a nabíjení dordje:

Dordže, stejně jako všechny ostatní energetické zářiče a amulety, je třeba pravidelně čistit a nabíjet. Nabíjí se sluncem(vystavit co největší plochu dordže slunečním paprskům), kovová dodrže lze nabíjet i magnetismem (přiloží se na chvíli k obyčejnému magnetu). Pro čištění se jeví nejoptimálněji vhodnou metodou vykuřování.

S dordže zacházíme vždy s úctou a rozvahou.  Ochraňuje klid a pohodu domova. Za tímto účelem je dobré, aby pro sebe mělo vyhrazeno nějaké speciální místo. Vztah k tomuto nástroji by měl být přátelský a můžou ho brát do ruky i vaše děti, kteří si k němu záhy naleznou svou cestu. (Nedoporučuje se dávat do rukou pouze úplně malým dětem, aby se nezranily).

Délka: 13 cm

Země původu: Nepál 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení