Příběh Himalife

„Cesta, která nás v roce 2014 nasměrovala na celý náš život..."

Je to 10 let, co jsme v Nepálu nechali kus srdce a bezmezně se do této překrásné země v podhůří Himálaje zamilovali. Nesmělé úsměvy Nepálců i Tibeťanů, jejich upřímná radost a pokora mísící se s všudypřítomným buddhismem, ke kterému máme celý život blízko, a přenádhernou hinduistickou kulturou v pozadí s majestátným Himálajem… Bylo nám hned jasné, že naše poslání a životní cesta se bude odehrávat zde – v Nepálu. Naším útočištěm a nepálským domovem se stal buddhistický klášter Sangye Choeling, mniši a lámové v něm se stali naší nepálskou rodinou. A zde to vše začalo…

93423760_3747496425292231_45949948134424576_o

Příběh Himalife se začal naprostou náhodou a start byl velmi náročný. Více než rok nám trvalo, než jsme našli dílny, které, i když nemají drahé mezinárodní certifikáty, vyrábějí s láskou, nezaměstnávají děti, jejich zaměstnanci jsou dobře finančně ohodnoceni, mají normální pracovní dobu, a hlavně – mají volné soboty. Ty jsou v Nepálu určené pro čas strávený s rodinou. Proto každý kousek oblečení, který u nás zakoupíte, v sobě nese i jedinečnou pozitivní energii, kterou do něj s úsměvem na rtech vložila švadlenka či krejčí.

V začátcích jsme z dílen nakupovali již hotové výrobky, které navrhl někdo jiný, a tyto kousky byly volně dostupné a prodejné. Postupem času jsme se chtěli odlišit i od konkurence na českém trhu, kde všechny e-shopy s nepálskou módou měly stejné kolekce. Zjistili jsme, že máme v sobě cit pro módu a barvy a že si dokážeme navrhnout vlastní originální kolekce, které nebude na trhu mít nikdo jiný. A tehdy se to celé rozjelo na plné obrátky. :) 

Vyměnili jsme obyčejnou nízkogramážní nepálskou bavlnu za organickou bavlnu vysoké gramáže a začali ji do Nepálu dovážet z Indie. Začali jsme pracovat s neskutečně příjemnou viskózou, která je jako stvořená na léto, a nechali ji v Indii potisknout vlastními originálními potisky, které nikde jinde nenajdete. 

Na sítotisk jsme našli rodinnou dílnu v Káthmándú, která se nezalekla našich vysokých požadavků na kvalitu a bláznivých barevných kreací, ale naopak je brala jako výzvu.

Tahle místy velmi strastiplná cesta nám dala možnost v Nepálu vytvořil úžasný tým lidí, bez kterých by nic z toho, co zde čtete a máte možnost koupit, nešlo. Bez všech starostí i radostí, a především bez všech těchto úžasných lidí by nebyl Himalife takový, jaký je nyní – samostatný a naprosto nezávislý, originální, s vlastními nápady a vlastními jedinečnými kolekcemi. 

Dnes dáváme práci více než 138 lidem v Nepálu a 76 lidem v Indii. Známe jejich rodiny, jejich děti, jejich životní příběhy. Každý z nich zanechal na oblečení, které právě držíte v ruce, část svého srdce a energie. 

Naši zaměstnanci jsou pro nás jako rodina a nikdy nebudeme podhodnocovat jejich práci, proto se u nás nedočkáte monstrózních slev a výprodejů. Ctíme slovo obchodníka a s našimi dodavateli nesmlouváme. Jsme přesvědčeni o tom, že i díky tomu se naši zaměstnanci a jejich rodiny budou mít alespoň o trochu lépe než jinde.

90217342_3656050001103541_792359902050779136_o

Rádi bychom vám poděkovali, že sdílíte myšlenku férové a slow fashion módy.

Navždy s láskou k přírodě, k lidem a k Nepálu 

Ondřej Adam // Veronika Szabó

Zakladatelé Himalife.cz

zakladatele himalife