Příběh Himalife

„Cesta, která nás v roce 2014 nasměrovala na celý náš život..."

Je to přes 8 let, co jsme v Nepálu nechali kus srdce a bezmezně se do této překrásné země v podhůří Himálaje zamilovali. Nesmělé úsměvy Nepálců i Tibeťanů, jejich upřímná radost a pokora mísící se s všudypřítomným buddhismem, ke kterému máme celý život blízko, a přenádhernou hinduistickou kulturou v pozadí s majestátným Himálajem… Bylo nám hned jasné, že naše poslání a životní cesta se bude odehrávat zde – v Nepálu. Naším útočištěm a nepálským domovem se stal buddhistický klášter Sangye Choeling, mniši a lámové v něm se stali naší nepálskou rodinou. A zde to vše začalo…

93423760_3747496425292231_45949948134424576_o

Příběh Himalife se začal naprostou náhodou a start byl velmi náročný. Více než rok nám trvalo, než jsme našli dílny, které, i když nemají drahé mezinárodní certifikáty, vyrábějí s láskou, nezaměstnávají děti, jejich zaměstnanci jsou dobře finančně ohodnoceni, mají normální pracovní dobu, a hlavně – mají volné soboty. Ty jsou v Nepálu určené pro čas strávený s rodinou. Proto každý kousek oblečení, který u nás zakoupíte, v sobě nese i jedinečnou pozitivní energii, kterou do něj s úsměvem na rtech vložila švadlenka či krejčí.

V začátcích jsme z dílen nakupovali již hotové výrobky, které navrhl někdo jiný, a tyto kousky byly volně dostupné a prodejné. Postupem času jsme se chtěli odlišit i od konkurence na českém trhu, kde všechny e-shopy s nepálskou módou měly stejné kolekce. Zjistili jsme, že máme v sobě cit pro módu a barvy a že si dokážeme navrhnout vlastní originální kolekce, které nebude na trhu mít nikdo jiný. A tehdy se to celé rozjelo na plné obrátky. :) 

Vyměnili jsme obyčejnou nízkogramážní nepálskou bavlnu za organickou bavlnu vysoké gramáže a začali ji do Nepálu dovážet z Indie. Začali jsme pracovat s neskutečně příjemnou viskózou, která je jako stvořená na léto, a nechali ji v Indii potisknout vlastními originálními potisky, které nikde jinde nenajdete. 

Na sítotisk jsme našli rodinnou dílnu v Káthmándú, která se nezalekla našich vysokých požadavků na kvalitu a bláznivých barevných kreací, ale naopak je brala jako výzvu.

Tahle místy velmi strastiplná cesta nám dala možnost v Nepálu vytvořil úžasný tým lidí, bez kterých by nic z toho, co zde čtete a máte možnost koupit, nešlo. Bez všech starostí i radostí, a především bez všech těchto úžasných lidí by nebyl Himalife takový, jaký je nyní – samostatný a naprosto nezávislý, originální, s vlastními nápady a vlastními jedinečnými kolekcemi. 

Dnes dáváme práci více než 138 lidem v Nepálu a 76 lidem v Indii. Známe jejich rodiny, jejich děti, jejich životní příběhy. Každý z nich zanechal na oblečení, které právě držíte v ruce, část svého srdce a energie. 

Naši zaměstnanci jsou pro nás jako rodina a nikdy nebudeme podhodnocovat jejich práci, proto se u nás nedočkáte monstrózních slev a výprodejů. Ctíme slovo obchodníka a s našimi dodavateli nesmlouváme. Jsme přesvědčeni o tom, že i díky tomu se naši zaměstnanci a jejich rodiny budou mít alespoň o trochu lépe než jinde.

90217342_3656050001103541_792359902050779136_o

Rádi bychom vám poděkovali, že sdílíte myšlenku férové a slow fashion módy.

Navždy s láskou k přírodě, k lidem a k Nepálu 

Ondřej Adam // Veronika Szabó

Zakladatelé Himalife.cz

zakladatele himalife

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení