VÁNOCE 2020 - Při nákupu vánočních dárků vám nabízíme možnost výměny zboží až do 5.1.2021. Na všechny položky skladem garantujeme dodání do vánoc u všech objednávek do 20.12.

Příběh Himalife

Cesta, která nás v roce 2014 nasměrovala na celý náš život..."

 

Je to již 6 let co jsme V Nepálu doslova nechali kus srdce a bezmezně se do této země v podhůří Himaláje zamilovali. Nesmělé úsměvy Nepálců a Tibeťanů, jejich upřimná radost a pokora, mísící se s všudypřítomným buddhismem, ke kterému máme celý život blízko, a přenádhernou hinduistickou kulturou v pozadí s majestátními Himalájemi… Bylo nám hned jasné, že naše poslání a životní cesta je psána právě v této zemi – v Nepálu. Naším útočištěm a nepálským domovem se stal buddhistický klášter Sangye Choeling, mniši a Lámové v něm se stali naší nepálskou rodinou. A zde to vše začalo…

93423760_3747496425292231_45949948134424576_o

Příběh Himalife začal shodou mnoha náhod a okolností a začátky byly opravdu velmi těžké. Více než rok nám trvalo, než jsme našli dílny, které i když nemají drahé mezinárodní certifikáty, vyrábějí vše s láskou, nezaměstnávají děti, jejich zaměstnanci jsou dobře finančně ohodnoceni, mají normální pracovní dobu a hlavně – mají volné soboty, které jsou v Nepálu určené pro čas trávený s rodinou. Proto každičký kousek u nás zakoupený v sobě nese i jedinečnou pozitivní energii, kterou do každého kusu oblečení vložila s úsměvem na rtech naše švadlenka či krejčí.

V začátcích jsme z dílen nakupovali již hotové výrobky, které navrhl někdo jiný a tyto kousky byly volně dostupné a prodejné. Postupem času jsme se chtěli odlišit i od konkurence na českém trhu, kdy všechny eshopy s nepálskou módou měli stejné kolekce. Zjistili jsme, že máme v sobě cit pro módu a barvy a že si dokážeme navrhnout vlastní originální kolekce, které nebude na trhu mít nikdo jiný.

A tehdy se to celé rozjelo na plné obrátky :) Vyměnili jsme obyčejnou nízkogramážní nepálskou bavlnu za organickou bavlnu vysoké gramáže a začali jí do Nepálu dovážet z Indie. Začali jsme pracovat s úžasnou viskózou, která je jako stvořená na léto a nechávali jí v Indii potisknout vlastními originálními potisky, které nikde jinde nenajdete. Na sítotisk jsme si našli rodinnou dílnu Káthmandu, která začala plnit naše občas až šíleně náročné požadavky na barevné kombinace :) A celým tímto kolotočem se kolem nás v Nepálu vytvořil úžasný tým lidí bez kterých by to nešlo a nebyl by Himalife takový, jaký je nyní – samostatný a naprosto nezávislý, originální, s vlastními nápady a vlastními jedinečnými kolekcemi. V dnešních dnech dáváme práci více než 138 lidem v Nepálu a 76 lidem v Indii. Známe jejich rodiny, známe jejich děti, známe jejich životní příběhy. Každý z nich se nějakým způsobem podílel na oblečení, které máte nyní v rukách a vložil do něj kus sebe a svého srdce. Naši zaměstnanci jsou pro nás jako rodina a nikdy nebudeme podhodnocovat jejich práci, tudíž u nás málokdy najdete monstrózní slevy a šílené výprodeje. Ctíme slovo obchodníka a u našich dodavatelů nesmlouváme. Je to takové naše krédo a víme, že i díky tomu se budou mít naši zaměstnanci a jejich rodiny aspoň o trochu lépe než jinde.

90217342_3656050001103541_792359902050779136_o

Rádi bychom vám poděkovali, že s námi sdílíte naši myšlenku férové a slow fashion módy.

Navždy s láskou k přírodě, k lidem a k Nepálu 

Ondřej Adam // Veronika Szabó

Zakladatelé Himalife.cz

zakladatele himalife