Dvojité dordže s pěti paprsky

Kód: DD17
890 Kč
Vyprodáno
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dvojité dordže s pěti paprsky

100% ruční práce 100% originalita 100% Fair Trade

Dordže v doslovném překladu „pán kamene" je nejrozšířenějším a nejznámějším energetickým zářičem východu.Původně pochází z Indie, odkud se šířilo spolu s buddhismem do dalších zemí. V oblasti Himaláje jsou obyvatelé přesvědčeni o obrovské léčivé síle dordže a jeho velké moci. Je znakem všeobjímajícího soucitu, který je tou nejmocnější silou vesmíru.

Na energetické úrovni představuje dordže jangovou energii. Zobrazuje všechny věci v jasném světle a odkrývá skutečnou podstatu stvoření. Právě tyto schopnosti z něj činí ideální nástroj pro meditaci a zvyšování koncentraceDordže lze použít pro hluboké léčení. Odstraňuje bolesti a všechny negativní energie. Výborně účinkuje při odstraňování pocitů méněcennosti a stavů vyčerpání. Pomáhá zvyšovat sebedůvěru a odvahu.

Dordže můžou být pětiparsková, šestipaprsková a devítipaprsková. Ve středu dordže se nachází dvě polokoule s osmi lotosovými lístky, představující osm bódhisattvů, mezi nimiž je samotný střed dordže (tzv. diamant), kde vše končí a začíná. Obě poloviny dordže jsou ke středu zrcadlové. Zkřížené dordže je tvořeno dvěmi dordžemi zkříženými (propojenými) ve svém středu. Síla dordže je tak znásobena v oblasti ochrany a schopnosti udržovat rovnováhu v mysli lidí i energií kolem sebe.

 

Práce s dordže:

  1. Dordže se drží za středovou kuličku (diamant) nejčastěji v pravé ruce. Pro harmonizaci energií v těle protáčíme dordže tam a zpět (doprava a doleva) mezi jednotlivými prsty. Na celkové zklidnění či při nespavosti protáčíme dordže i v levé ruce. 
  2. Další známou technikou k dosažení harmonie je tření hran jednotlivých paprsků dordže a postupné otáčení dordževe směru hodinových ručiček. Následně ho otočíme a stejný postup opakujeme i na druhé straně dordže. Toto cvičení je vhodné pro pochopení náročných životních situací, napomáhá duševnímu vývoji.
  3. Při meditaci propojíme své ruce s energií dordže.
  4. Bolest a negativní energie lze odebrat z postiženého místa otáčením dordže doprava. Bolest se indikuje ve středové kuličce a druhým koncem odchází ven (nemělo by se proto tímto „vypouštěcím" koncem na nikoho mířit). Při ozdravování a osvětlování bolavého místa postupujeme opačně.
  5. Akutní nevolnost a bolest břicha lze zahnat okamžitým přiložením dordže na solar plexus. Dordže se nejdříve přiloží horizontálně a po krátkém působení vertikálně. Celá procedura by měla proběhnout ve stoje. (Nedoporučuje se pro těhotné ženy).
  6. V domácnosti je používáno podobně jako podkova, aby chránilo pohodu a poklidnou atmosféru domova.
  7. Dordže, nošeno v podobě amuletu, podporuje vnitřní jistotu a stabilitu, zvyšuje sebedůvěru a posiluje odvahu, pomáhá překonávat strach.

Čistění a nabíjení dordje:

Dordže, stejně jako všechny ostatní energetické zářiče a amulety, je třeba pravidelně čistit a nabíjet. Nabíjí se sluncem(vystavit co největší plochu dordže slunečním paprskům), kovová dodrže lze nabíjet i magnetismem (přiloží se na chvíli k obyčejnému magnetu). Pro čištění se jeví nejoptimálněji vhodnou metodou vykuřování.

S dordže zacházíme vždy s úctou a rozvahou.  Ochraňuje klid a pohodu domova. Za tímto účelem je dobré, aby pro sebe mělo vyhrazeno nějaké speciální místo. Vztah k tomuto nástroji by měl být přátelský a můžou ho brát do ruky i vaše děti, kteří si k němu záhy naleznou svou cestu. (Nedoporučuje se dávat do rukou pouze úplně malým dětem, aby se nezranily).

Délka: 15 cm

Země původu: Nepál