O nás

Příběh Himalife začal shodou mnoha náhod, kdy jsme se ocitli poprvé v Nepálu a od prvního okamžiku jsme si tuto úžasnou zemi a úžasné lidi zamilovali. Více jak rok nám trvalo, než jsme našli dílny, které i když nemají drahý certifikát Fair Trade, vyrábějí vše s největší láskou, nezaměstnávají děti a jejich zaměstnanci jsou náležitě finančně ohodnoceni, mají normální pracovní dobu a hlavně - volné soboty, které jsou v Nepálu určené pro čas trávený s rodinou. Proto každičký kousek u nás zakoupený nese v sobě i jedinečnou pozitivní energii, kterou do každého kusu výrobku vložila s úsměvem na rtech švadlenka, sběrač čaje, nebo řezbář, který právě vykouzlil nádhernou sošku do vašeho interiéru.

Každičký kousek v našem obchůdku má svůj příběh a svou duši. Věříme, že si tyto úžasné věci zamilujete stejně jako my, a že se stanou součástí vašeho života. Snažíme se také o co nejmenší ekologickou stopu, takže vždy hledáme alternativy, které nezatěžují životní prostředí, ale stále dokáží být finančně dostupné Vám - našim zákazníkům. Nikdy se nevydáme cestou pro nás nepochopitelného byznysu typu 1+1 zdarma, obrovské výprodeje, atd. Na to si našich výrobků, našich nepálských zaměstnanců a dodavatelů až moc vážíme. Takže vás prosíme - nežádejte nás o tyto nesmysly, které nikdy nemohou fungovat.

V neposlední řadě několikrát ročně financujeme mnoho různých našich projektů - ať už výstavby škol vysoko v Himalájích, vzdělání či lékařskou péči 65 malých mníšků v buddhistickém klášteře Sangye Choeling, který je také naším nepálským domovem, nebo také například osvětu mladých dívek na nepálském venkově ohledně dospívání a dámské hygieny, které je stále obrovským tabu a několik stovek dívek ročně umírá v Nepálu na banalitu jménem menstruace. 

V první řadě ale děkujeme Vám! Jen díky Vám dokážeme pomáhat na správných místech a dávat práci lidem na těch správných místech, která mají srdce a duši. Nemáme co skrývat, a proto jednou ročně s námi můžete nádherný Nepál navštívit, nahlédnout do našich dílniček, zažít na vlastní kůži majestátní Himaláje, navštívit sloní útulek v deštném pralese, sjet si s námi divokou řeku Trishuli, ochutnat omamné chutě nepálské a tibetské kuchyně, nebo si jen tak zameditovat a zacvičit jógu v našem klášteře Sangye Choeling. Chceme vám nabídnout vše, co tato nádherná země a úžasní lidé nabízejí. 

Navždy s láskou k přírodě, k lidem a k Nepálu

Zakladatelé Veronika Szabó a Ondřej Adam & celý Tým Himalife - Samsara